Noteikumi

Latvijas republikas likumdošana nosaka, ka interneta veikala īpašniekam ir jāatrunā preču piegādes un atgriešanas noteikumi, kā arī atteikuma tiesības. Šādu atrunu sauc par distances līgumu (MK noteikumi).

Distances līgums 

Recepsugramata.lv interneta veikalā piedāvāto preču pārdevējs no vienas puses, turpmāk saukts Pārdevējs, un persona, kas veic pasūtījumu, turpmāk saukta Pircējs, no otras puses, noslēdz šādu Līgumu:

Pārdevējs apņemas pārdot un piegādāt Pircējam preces, atbilstoši Pircēja pasūtījumam.

Par piegādi

 • Recepšu grāmatu (Turpmāk - preci) piegādāju Rīgā, Ikšķilē vai Mazsalacā ar atlaidi, ja abas puses piekrīt par nodošanu rokās norunātā vietā.
 • Preci labprāt piegādāju jebkur pasaulē. Pieredze rāda, ka piegāde, piemēram, ar DPD pakomātiem uz citu valsti notiek līdz 10 dienām. Atsevišķi vienojoties par Pircējam vēlamo piegādes veidu jebkur pasaulē, ir papildus izmaksas pie grāmatas cenas, kas tiek noteikta individuāli un par to vienojoties.
 • Pakomāti Latvijas robežās ir pārbaudīta vērtiba - ērti un ātri, parasti 2-3 dienu laikā, gadās pat nākamajā dienā. Pakomātu akalpojums ir iekļauts cenā, ja Pircējs iegādājas 1-2 Preces. Pie lielāka Preces skaita piegāde pēc vienošanās.
 • Izvēloties Latvijas pasta piegādes pakalpojumus, tie ir iekļauti cenā.
 • Kurjerpakalpojumu (līdz durvīm) un steidzamas piegādes izmaksas ir papildus maksa, par to vienojoties atsevišķi.

Piegādes un samaksas kārtība

Pircējs veic preču pasūtīšanu caur šo mājas lapu, vai kamēr Pārdevējs to nav iespējojis, maksājot Pārdevēja kontā pēc tam, kad ar Pārdevēju rakstiski ir vienojušies par preču apjomu,  steidzamību, iesaiņošanu, grāmatas valodu (ja tā nav latviešu) un piegādes veidu un laiku, ja tas ir steidzams. Pircējam šobrīd vēl nav iespēja veikt apmaksu par preci lietojot Interneta veikalā iestrādātos maksājuma rīkus taču nepieciešamības gadījumā var apmaksāt pārdevēja sagatavoto un Pircējam pa e-pastu nosūtīto pasūtījumam atbilstošo rēķinu. Maksājums ir veicams pēc tam, kad ar Pārdevēju ir notikusi vienošanās par šajā sadaļā noteikajiem ar preci un tās piegādi saistītajiem parametriem, kas var ietekmēt gala summu.

Pārdevējs nodrošina preču izsūtīšanu tiklīdz ir saņemta apmaksa par preci, tajā pašā dienā vai 5 dienu laikā, par ko arī Pircējs tiek informēts, piegādes laiku un veidu saskaņojot ar Pircēju. Izmantojot pakomātus (Omniva, DPD vai Latvijas Pasts), Pārdevējs nav atbildīgs par iespējamo kavēšanos. Pārdevējs rakstiski informē Pircēju par preču veiksmīgu izsūtīšanu tajā paša dienā.

Atteikuma tiesības

Pircējam ir tiesības atteikties no preces 14 kalendāro dienu laikā no Preces saņemšanas brīža, nosūtot Pārdevējam par to atteikuma vēstuli. Atteikuma vēstules veidlapu Pārdevējs nosūta Pircējam pa e-pastu pēc Pircēja pieprasījuma.

Ja saņēmāt bojātu preci, lūdzu, sazinieties!

Pircēja pienākums ir 10 dienu laikā pēc atteikuma vēstules nosūtīšanas atdot preci Pārdevējam. Pēc preces nodošanas Pārdevējam, ja tā nav bojāta un citādi ir uzskatāma par nelietotu, Pārdevējs atgriež pilnu pirkuma summu uz Pircēja kontu 4 dienu laikā. Visus izdevumus, kas radīsies saistībā ar preces nosūtīšanu atpakaļ Pārdevējam, sedz Pircējs, izņemot, ja precei ir ražošanas defekts vai Pārdevēja radīts defekts, kuru Pārdevējs nebija konstatējis līdz izsūtīšanas brīdim.

Pircējs nevar izmantot atteikuma tiesības, ja:

 • pasūtītās preces pēc to rakstura nevar atdot atpakaļ, vai tās ātri bojājas vai ir ātri izlietojamas;
 • pasūtītās preces ir izgatavotas tieši Pircējam pēc individuāla pasūtījuma un uzskatāma par nepiemērotu nodošanai citam pircējam;
 • pircējs ir veicis ierakstus Recepšu grāmatā, vai tā ir jau ar lietojuma pazīmēm.

Latvijas Republikas Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 12. panta sestā daļa nosaka, ka "patērētājs ir atbildīgs par preces kvalitātes un drošuma saglabāšanu atteikuma tiesību realizēšanas termiņā". Pārdevējs patur tiesības Pircējam atteikt izmantot atteikuma tiesības vai ieturēt kompensācijas maksu gadījumā, ja prece ir bojāta, lietošanas laikā nevērīgi izturoties pret preci.

Datu apstrāde

Ievadot vai nododot nepieciešamo informāciju, noformējot pasūtījumu, Pircējs apliecina, ka ir iepazinies un piekrīt, ka viņa sniegtie dati tiek izmantoti, lai Pārdevējs varētu pieņemt Pircēja pasūtījumu un veikt preču piegādi saskaņā ar LR likumdošanas prasībām. Ievadot informāciju, Pircējs piekrīt, ka tam uz norādīto e-pastu tiks izsūtīti paziņojumi, kas saistīti ar Pircēja pasūtījuma apstrādi un arī turpmāku jaunumu saņemšanai par Pārdevēja produktiem un jaunumiem, kas saistīti ar Pārdevēja projektiem un sadarbības partneriem uz norādīto e-pasta adresi. Dati netiks nodoti trešajām personām un netiks izmantoti citiem nolūkiem, kas nav saistīti ar Pārdevēja tiešajām aktivitātēm. E-pastu adreses, ja tās īpašnieks neatteiksies no jaunumu turpmākas saņemšanas, tiks nodotas Pārdevēja uzņēmumam vītolos.lv, kas ir Pārdevēja radīts jauns, taču tieši saistīts projekts un nav uzskatāms kā trešā persona. Vītolos.lv turpmāk ir galvenā vietne, kur var iegādāties recepsugramata.lv produktus tiešsaistē, jo recepsugramata.lv tīmekļvietnē nav apmaksas iespējas.

Personas datu kopums:

 1. Vārds - tiek iegūts, ja aizpildāt anketas veidlapu. Tas ir nepieciešams, lai apzīmētu Pircēju un tam atbilstošo pirkumu.
 2. e-pasta adrese - tiek iegūta, ja aizpildāt anketas veidlapu vai sazinieties ar e-pasta starpniecību ar Pārdevēju. Nepieciešams, lai varu informēt un vienoties par pirkuma detaļām. Ja neatsakāties, turpmāk var tikt sūtīti mārketinga materiāli, informācija par produktiem un jaunumiem.
 3. telefona numurs - var tikt prasīts, lai Pārdevējs var nosūtīt Preci izmantojot pakomātu vai citus sūtījuma veidus, par kuru pirms apmaksas Pircējs un Pārdevējs ir vienojušies. Kā arī lai informētu par izsūtītu produktu vai saskaņotu izsūtīšanu, ja nav iespējams sazināties citādi.
 4. Bankas konta numurs - tiek iegūts pēc maksājuma saņemšanas un uzrādās tikai bankā. Var būt nepieciešams maksājuma atmaksāšanai, ja Pircējs pieprasa preces atteikumu.

Citi dati Pārdevējam nav nepieciešami vai arī ja Pārdevējs tos prasa no Pircēja, tad Pārdevējs pamato to nepieciešamību.

Tīmekļvietnē recepsugramata.lv tiek izmantos Google Analytics, kas izmanto lapas apmeklētāja sīkdatnes statistikai par lapas apmeklējumu.

Noteikumi atjaunināti 2022. gada 30. aprīlī.